W Sprawie Braku Refundacji Zaawansowanych Terapii

Głos chorego w sprawie braku refundacji zaawansowanych terapii lekowych w chorobie Parkinsona – zaczerpnięte z jego Facebooka


JEST LEPSZE LECZENIE. I MY, chorzy, mamy do niego prawo.

(pewien lipcowy poranek roku 2014)

Obudziłem się spokojny ale zły.

Zrozumiałem na czym to polega  - ludzie chorzy, zmęczeni, cierpiący zbierają się w grupy wsparcia. Tam sobie opowiadają, śmieją się i czekają na rehabilitację czy inne zabiegi. Bardzo dobrze, lecz jeśli nie mają w zarządzie lub wśród polityków, lub w mediach kogoś kto ma wpływy, pieniądze lub znajomości - to w walce o lepsze leczenie, leki są przegrani, a zwłaszcza jeśli są starsi.

Reguła 1 procenta jest super. Ale walka nierówna. POLSAT MA SWOJĄ FUNDACJĘ, TVN TEŻ, a inne fundacje mają pieniądze co najwyżej od chorych i ich rodzin. Takie życie, stwierdzam fakt. Nie narzekam.

Postanowiłem wraz z moimi kumplami objechać Polskę, odwiedzić chorych. Opowiedzieć o tym co można zmienić i nie narzekać, tylko przekonać, że musimy się zebrać i wystąpić sami o lepszą przyszłość.


Gdyby te leki były refundowane to na pewno byłyby używane. Ale gdy stary człowiek ma 1000 zł na miesiąc, to lekarz nie mówi o tym, bo tylko pokazałoby to naszą biedę. Trudno się im dziwić... ale ja mówię:

 - JEST LEPSZE LECZENIE. I MY mamy do niego prawo..
 - NIE  MOŻEMY  CZEKAC !!!
 - JA  NIE  MOGĘ  CZEKAĆ !

 Stanisław Golatowski, Warszawa,

Mazowieckie Stowarzyszenie Osób z Chorobą Parkinsona

<<< Powrót

©2017 Mazowieckie Stowarzyszenie Osób z Chorobą Parkinsona        powered by ParkinsonFundacja.pl