Tańce w Parku Szczęśliwickim - wrzesień 2016 r.

Nasze tańce w kręgu, które ćwiczymy na zajęciach terapii tańcem i muzyką z p. Żanetą, mogliśmy zaprezentować podczas XIV Rodzinnego Pikniku Integracyjnego i VIII Targów Ochockich Organizacji Pozarządowych.

W słoneczną sobotę, 17 września 2016 r., w alejkach Parku Szczęśliwickiego był tłoczno i gwarno. Wśród kolorowych dekoracji, mnóstwa balonów oraz kilkudziesięciu stoisk z różnymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych można było zaleźć również namiot naszego stowarzyszenia. W parkowej muszli koncertowej między godz.11.00 a 17.00 występowali amatorzy i artyści. Wśród wykonawców na estradzie pojawił się także nasz kol. Andrzej Strzylak z „Piosenkami na ukojenie duszy”; pod sceną towarzyszyła mu roztańczona grupa członków naszego stowarzyszenia.

Przy wspomnianych stoiskach odbywały się warsztaty plastyczne, gry, zabawy, konkursy, zajęcia sportowe, toczyły się ożywione rozmowy... Odważni mogli ćwiczyć na ściance wspinaczkowej, przejechać się na kucyku, wziąć udział w zawodach strzeleckich. Można też było wykonać bezpłatne badania krwi, ciśnienia i osteoporozy.

W namiocie udostępnionym naszej organizacji prezentowaliśmy materiały o chorobie i sposobach radzenia sobie z nią, o działaniach stowarzyszenia. Były też pomoce wydawnicze: nasz biuletyn „Parkinson”, poradniki, ulotki i książka pt. „10 sekretów lepszego życia z chorobą Parkinsona” oraz bransoletki z napisem „mam chorobę Parkinsona. Goście pikniku mieli możliwość spotkania się z ciekawym człowiekiem, pasjonatem astronomii, czyli naszym kolegą Stefanem Kożuchowskim, który opowiadał zainteresowanym o ciekawych zjawiskach astronomicznych na jesiennym niebie, odpowiadał też na pytania, posługując się modelem układu słonecznego własnej konstrukcji. Myśląc już o kolejnej Parkinsoniadzie mogliśmy poćwiczyć celność w trafianiu rzutkami do tarczy lub piłką do kosza.

Około godz. 16:00 na estradzie wystąpił znany i lubiany artysta p. Andrzej Rosiewicz, który przypomniał swoje największe przeboje.

Tradycyjnie można było spróbować pysznej grochówki, którą częstowano wszystkich przybyłych na tę ochocką imprezę w parku na Szczęśliwicach.

Tegorocznej imprezie cały dzień towarzyszyło słońce, więc o dobrą atmosferę zabawy członków naszego stowarzyszenia (co można zobaczyć na zdjęciach) było jeszcze łatwiej niż rok temu, gdy było chłodno i siąpił deszcz.

Warszawa, 24 września 2016 r. 

Leszek Dobrowolski, MSOzChP

 

<<< Powrót

©2019 Mazowieckie Stowarzyszenie Osób z Chorobą Parkinsona        powered by ParkinsonFundacja.pl