Linki

Filmik z Parkinsoniady
Wspomnienie 10. Parkinsoniady - zawody sportowe parkinsoników. Morawskie Stowarzyszenie Parkinsoników zaprosiło chorych z Polski na kolejne międzynarodowe zawody sportowe, które odbyły się 04-06 sierpnia 2017 r. Program był następujący: _ 4 sierpnia - g. 18 uroczyste otwarcie Parkinsoniady, dom kultury Hodonin, _ 5 sierpnia - g. 9-22 zawody sportowe w hali sportowej -Żółw- w Dubnany, _ 6 sierpnia - g. 9 pożegnanie uczestników. Więcej o zawodach i sukcesach naszej drużyny w zakładce >>CHORZY o SOBIE - zapraszamy!

zaproszenie "Razem dla Zdrowia" - informatyzacja ochrony zdrowia
Sierpień 2017. * Szanowni Państwo! W związku z projektem unijnym pn. „Razem dla zdrowia”, Naczelna Izba Lekarska we współpracy z Fundacją My Pacjenci, planuje zorganizować szereg wywiadów telefonicznych z pacjentami. Chcielibyśmy zadać kilka pytań dotyczących oczekiwań dotyczących informatyzacji ochrony zdrowia. Nasze konsultacje - możliwość zabrania głosu dla każdego.

Turnus integracyjno-rehabilitacyjny dla członków stowarzyszenia - Dźwirzyno 2017 - zapisy rozpoczęte!
kwiecień 2017. * Członków stowarzyszenia zapraszamy na tegoroczny turnus, na którym codzienne zajęcia z rehabilitacji ruchowej i logopedycznej pozwolą nabrać chorym dystansu do swojego schorzenia. Z pewnością chorzy i opiekunowie wypoczniemy i nabierzemy sił do walki z chorobą Parkinsona.

BADANIA dot. KOMUNIKACJI między LEKARZAMI i PACJENTAMI
marzec 2017. * ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU w BADANIACH - Pracownicy Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego prowadzą badania nad szczególnie ważnymi zagadnieniami jakie występują w komunikacji między lekarzami i pacjentami. Obecnie dotyczą analiz doświadczeń pacjentów w sytuacji, kiedy otrzymali od lekarza informacje o niekorzystnej diagnozie. KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ W BADANIU?: - Każda osoba dorosła, która usłyszała od lekarza niekorzystną informację o stanie własnego zdrowia. Badanie ma charakter całkowicie anonimowy i odbywa się za pomocą e-ankiety. Wystarczy KLIKNĄĆ LINK POWYŻEJ.

styczeń 2017 - warsztaty dla parkinsoników w Portugalii
Zwracamy się z gorącą prośbą o rozdystrybuowanie treści tej informacji wśród Państwa członków, podopiecznych, opiekunów czy współpracujących z Państwem, instytucji, organizacji. Nasza aktywność na forum międzynarodowym została zauważona i na początku roku z Portugalii nadesłano do nas ciekawą informację. W kierowanym przez doświadczonego neurologa zajmującego się chorobami zaburzeń ruchu, prof. Joaquim Ferreira, ośrodek „Centrum Neurologiczne Seniora”, w skrócie CNS (Campus Neurológico Sénior) są prowadzone tygodniowe interdyscyplinarne warsztaty (m.in. trening zwinności, nordic walking, boks, ćwiczenia na plaży, tańce latynoskie, hydroterapia, zajęcia edukacyjne etc) dla chorych, a także bliskich chorych, opiekunów. Warsztaty te są organizowane głównie dla parkinsoników. NAJBLIŻSZE WARSZTATY: 2-8.04.2017 r., a kolejne 25.06. - 1.07.2017 r. Więcej o warsztatach na ulotkach (uwaga tylko terminy są na nich ubiegłoroczne), które zamieszczamy na serdeczną prośbę CNS. Wystarczy kliknąć link powyżej.

The latest Parkinson
February 2, 2017; Parkinson Disease - The latest news from News Medical

Film o terapii tańcem i ruchem w chorobie Parkinsona - w naszym stowarzyszeniu
Nareszcie powstał film o terapii tańcem i ruchem w chorobie Parkinsona, terapii prowadzonej już piąty rok w naszym stowarzyszeniu.

05 lutego 2014 - ZGŁASZANIE NIEPOŻĄDANYCH DZIAŁAŃ PRODUKTÓW LECZNICZYCH PRZEZ PACJENTÓW, ICH PRZEDSTAWICIELI
Sejm RP w 2013 roku uchwalił nowelizację ustawy – Prawo Farmaceutyczne. Pacjenci zyskali uprawnienia do bezpośredniego zgłaszania niepożądanych działań produktów leczniczych. W naszej zakładce < Chorzy o sobie, Listy od chorych> można znaleźć opis tej nowości i zasad zgłaszania. Pod tym linkiem można znaleźć Formularz

26 listopada 2013 - "Wieczór odkrywców" z ... chorobą Parkinsona
W audycji Radiowej Jedynki o problemach ludzi z chorobą Parkinsona, gośćmi byli dr Agata Gajos z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, członek zarządu Polskiego Towarzystwa Choroby Parkinsona i Aleksander Wiechowski – cierpiący na chorobę Parkinsona, członek naszego Stowarzyszenia.

styczeń 2014 - Praktyczny poradnik savoir - vivre wobec osób niepełnosprawnych
Ze wstępu do wydania polskiego: ..... Wierzymy, że lektura tej niewielkiej książeczki przybliży wszystkim czytelnikom problemy, na jakie w codziennym funkcjonowaniu mogą napotykać osoby z różnymi rodzajami niepełnosprawności oraz podpowie jak zachować się w kontaktach z nimi i jak przyjść im ze skuteczną i właściwą pomocą, gdy tego potrzebują. ....

24 listopada 2013 "Bez prawa do leczenia"
- Pacjenci w zaawansowanym stadium chP nie mają prawa do bezpłatnych terapii lekami nowej generacji, choć tylko one są skuteczne. Ministerstwo Zdrowia odmawia ich refundacji. - napisał red. W. Kamiński w artykule pt. Bez prawa do leczenia z 22 listopada 2013 r. zamieszczonym w Gazecie Polskiej.

20-22 września 2013 – Walne Zgromadzenie Europejskiego Stowarzyszenia Chorych na chorobę Parkinsona (EPDA)
20-22 września 2013 – Walne Zgromadzenie Europejskiego Stowarzyszenia Choroby Parkinsona (EPDA) odbyło się w Warszawie, w którym uczestniczyli przedstawiciele organizacji z 26 krajów. Jedynym polskim akcentem był udział przedstawicieli Mazowieckiego Stowarzyszenia Osób z Chorobą Parkinsona. Możliwość udziału tym spotkaniu (jako obserwatorzy) zawdzięczamy inicjatywie przewodniczącego norweskiej organizacji oraz serdeczności Zarządu EPDA

9. PARKINSONIADA -Dubnany, Czechy, 30-VII- 2016
- impreza sportowa dla osób z ch. Parkinsona. Wspomaga wolę do przezwyciężenia przeszkód, wiarę we własne możliwości oraz nawyk regularnego ruchu sportowego. Po pięciu udanych edycjach, które odbyły się w Czechach, na Morawach w Dubňanach koło Hodonína, autor pomysłu i główny organizator Jan Škrkal (niezwykle sympatyczny i skromny człowiek) zdecydował się wysłać Parkinsoniadę w świat. Sztafetę podjęła organizacja słowacka. Szósta edycja Parkinsoniady odbyła się w mieście-uzdrowisku Pieszczany nad rzeką Wag. Kolejne znów w Republice Czeskiej, w miejscowości Dubnany k. Hodonina.

14 maja 2013 - retransmisja z posiedzenia Senackiej Komisji Zdrowia
Informacja Ministra Zdrowia na temat chorób układu nerwowego ze szczególnym uwzględnieniem choroby Parkinsona. Senacka Komisja Zdrowia: Zasada prac komisji jest taka, że po zakończeniu posiedzenia, po dyskusji w ciągu dwóch tygodni czekamy na propozycje państwa wniosków wynikające z posiedzenia komisji. Te propozycje proszę przesyłać drogą e-mailową na adres senackiej Komisji Zdrowia. My potem opracowujemy te wnioski i przesyłamy wnioski z naszej komisji do Ministerstwa Zdrowia.

luty 2013 - Oglądaj-słuchaj i wspieraj Stowarzyszenie
Możemy posłuchać piosenek, kompozycji Mrstagola. Chorujący na chorobę Parkinsona dzieli się z nami swoim talentem i muzyką. Wspiera Stowarzyszenie poprzez muzykowanie.

03 grudnia 2012 - Choroba Parkinsona dotyczy również młodych ludzi?
Choroba zazwyczaj ujawnia się pomiędzy 40 a 60 rokiem życia i chorują na nią częściej mężczyźni niż kobiety. Jednak lekarze coraz częściej diagnozują chorobę Parkinsona u osób, które są znacznie młodsze, nie przekroczyły nawet 20 roku życia.

13 lutego 20102 r. - Konferencja pt. „Opieka nad osobami niesamodzielnymi w Polsce – potrzeba zmian”
zorganizowana przez Komisję Rodziny i Polityki Społecznej Senatu RP i jej przewodniczącego senatora Mieczysława Augustyna - krótka informacja przygotowana przez naszych członków

25 stycznia 2013 Projekt " Parkinson" z Ursynowa do Wawra
Projekt jak choroba rozwija się powoli - Ośrodek dziennego pobytu dla osób z chorobą Parkinsona w końcu otwarty. W styczniu 2011 r. zaczęło się na Ursynowie - tam miał powstać ośrodek dziennego pobytu, by po różnych perypetiach rozpocząć w styczniu 2013 r. działanośc na Wawrze.

11 maja 2012 - Interpelacja nr 2995 do ministra finansów w sprawie niekorzystnych dla osób niepełnosprawnych przepisów ustawy o podatku dochodowym
Zgłaszajacy: Kazimierz Moskal Adresat: minister finansów. Data wpływu interpelacji 14-03-2012. Data ogłoszenia interpelacji 29-03-2012 (posiedzenie nr 11). Odpowiadajacy: Maciej Grabowski - podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów. Data wpływu odpowiedzi na interpelacje 13-04-2012. Data ogłoszenia odpowiedzi na interpelacje 26-04-2012 (posiedzenie nr 13).

serwis Pastylka.pl - choroba Parkinsona
Na prośbę założycieli serwisu o zdrowiu Pastylka.pl dodaliśmy link do sekcji poświęconej chP. Znajdują się tam m.in. artykuły, filmy, czy forum nt. choroby Parkinsona, można m.in. zapytać eksperta serwisu o swoje wątpliwości. Liczymy na współpracę z serwisem w popularyzowaniu wiedzy o chP, sposobach opóźniania jej postępów oraz działań naszego Stowarzyszenia

Mazowieckie Stowarzyszenie na YOU TUBE
Dzięki uprzejmości Dyrekcji Szpitala MSW przy ul. Wołoskiej 137 w Warszawie jesienią 2011 r. nakręcono film z wypowiedziami członków naszego Stowarzyszenia o chorobie, o Stowarzyszeniu

list do Ministra Zdrowia dotyczący odpłatności za leki na chorobę Parkinsona
Zarząd Stowarzyszenia przekazał 28 lutego br. list do Ministra Zdrowia dotyczący odpłatności za leki na chorobę Parkinsona po 1 stycznia 2012 r.; tekst listu zamieszczamy w podstronie \"Listy od chorych\"

Co się należy chorym na Parkinsona
W Polsce żyje 80 tysięcy osób ze zdiagnozowaną chorobą Parkinsona. Chorych bez diagnozy może być dwukrotnie więcej. Jaka pomoc przysługuje im i ich rodzinom?

Specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny dla każdego
Specjalistyczne łóżka z pilotem, koncentratory tlenu i ssaki będzie można wypożyczać w Stacjach Opieki Caritas – dane teleadresowe placówek medycznych znajdą Państwo na naszej stronie w zakładce “Placówki”.

Punkt Konsultacyjny dla Osób Niepełnosprawnych - Warszawa Ursus
Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy oraz Warszawskie Centrum Pomocy Rodzinie realizują wsparcie dla OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Archidiecezja Warszawska - Komunikaty Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego (31 maja 2011) - pkt. 5
Mazowieckie Stowarzyszenie Osób z Chorobą Parkinsona zwróciło się z prośbą do Księży Proboszczów o umieszczenie ich apelu oraz rozdanie ulotek z informacją o tej chorobie parafianom.

Fundacja "Żyć z chorobą Parkinsona"
Fundacja Żyć z chorobą Parkinsona

Krakowskie Stowarzyszenie Osób Dotkniętych Chorobą Parkinsona
Krakowskie Stowarzyszenia Osób Dotkniętych Chorobą Parkinsona strona uruchomiona w maju 2010 r.

Interpelacja w sprawie poprawy jakości życia osób z chorobą Parkinsona
Interpelacja nr 10698 poseł Elżbiety Streker-Dembińskiej z 27-08-2009 - posiedzenie nr 48

NIEPEŁNOSPRAWNIK
Niepełnosprawnik to internetowa baza, udostępniająca informacje o dostosowaniu obiektów publicznych do potrzeb osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Obecnie w bazie znajduje się około 1800 obiektów z całej Warszawy, w tym m.in. dane dotyczące punktów handlowo-usługowych czy instytucji publicznych.

Europejskie Stowarzyszenie Chorych na Parkinsona


Interpelacja w sprawie rozszerzenia listy leków refundowanych dla osób z ChP
Interpelacja nr 16679 poseł Marzenny Drab z 08-07-2010 - posiedzenie nr 70, w sprawie rozszerzenia listy leków refundowanych dla osób niepełnosprawnych przewlekle chorych na chorobę Parkinsona

Interpelacja nr 16713 w sprawie osób cierpiących na chorobę Parkinsona
Interpelacja nr 16713 poseł Anny Sobeckiej z 08-07-2010 posiedzenie nr 70, w sprawie osób cierpiących na chorobę Parkinsona

Stowarzyszenie Szwajcarskie
Strona Szwajcarskiego Stowarzyszenia pomagającego osobom z chorobą Parkinsona

©2018 Mazowieckie Stowarzyszenie Osób z Chorobą Parkinsona        powered by ParkinsonFundacja.pl