Linki

Turnus integracyjno-rehabilitacyjny dla osób z chorobą Parkinsona - Dźwirzyno 2018 - są jeszcze wolne miejsca
czerwiec 2018. * Członków stowarzyszenia zapraszamy na tegoroczny turnus, na którym codzienne zajęcia z rehabilitacji ruchowej i logopedycznej pozwolą nabrać chorym dystansu do swojego schorzenia. Z pewnością chorzy i opiekunowie wypoczniemy i nabierzemy sił do walki z chorobą Parkinsona.

Filmik z Parkinsoniady
Wspomnienie 10. Parkinsoniady - zawody sportowe parkinsoników. Morawskie Stowarzyszenie Parkinsoników zaprosiło chorych z Polski na kolejne międzynarodowe zawody sportowe, które odbyły się 04-06 sierpnia 2017 r. Program był następujący: _ 4 sierpnia - g. 18 uroczyste otwarcie Parkinsoniady, dom kultury Hodonin, _ 5 sierpnia - g. 9-22 zawody sportowe w hali sportowej -Żółw- w Dubnany, _ 6 sierpnia - g. 9 pożegnanie uczestników. Więcej o zawodach i sukcesach naszej drużyny w zakładce >>CHORZY o SOBIE - zapraszamy!

zaproszenie "Razem dla Zdrowia" - informatyzacja ochrony zdrowia
Sierpień 2017. * Szanowni Państwo! W związku z projektem unijnym pn. „Razem dla zdrowia”, Naczelna Izba Lekarska we współpracy z Fundacją My Pacjenci, planuje zorganizować szereg wywiadów telefonicznych z pacjentami. Chcielibyśmy zadać kilka pytań dotyczących oczekiwań dotyczących informatyzacji ochrony zdrowia. Nasze konsultacje - możliwość zabrania głosu dla każdego.

The latest Parkinson
February 2, 2017; Parkinson Disease - The latest news from News Medical

Film o terapii tańcem i ruchem w chorobie Parkinsona - w naszym stowarzyszeniu
Nareszcie powstał film o terapii tańcem i ruchem w chorobie Parkinsona, terapii prowadzonej już piąty rok w naszym stowarzyszeniu.

05 lutego 2014 - ZGŁASZANIE NIEPOŻĄDANYCH DZIAŁAŃ PRODUKTÓW LECZNICZYCH PRZEZ PACJENTÓW, ICH PRZEDSTAWICIELI
Sejm RP w 2013 roku uchwalił nowelizację ustawy – Prawo Farmaceutyczne. Pacjenci zyskali uprawnienia do bezpośredniego zgłaszania niepożądanych działań produktów leczniczych. W naszej zakładce < Chorzy o sobie, Listy od chorych> można znaleźć opis tej nowości i zasad zgłaszania. Pod tym linkiem można znaleźć Formularz

26 listopada 2013 - "Wieczór odkrywców" z ... chorobą Parkinsona
W audycji Radiowej Jedynki o problemach ludzi z chorobą Parkinsona, gośćmi byli dr Agata Gajos z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, członek zarządu Polskiego Towarzystwa Choroby Parkinsona i Aleksander Wiechowski – cierpiący na chorobę Parkinsona, członek naszego Stowarzyszenia.

24 listopada 2013 "Bez prawa do leczenia"
- Pacjenci w zaawansowanym stadium chP nie mają prawa do bezpłatnych terapii lekami nowej generacji, choć tylko one są skuteczne. Ministerstwo Zdrowia odmawia ich refundacji. - napisał red. W. Kamiński w artykule pt. Bez prawa do leczenia z 22 listopada 2013 r. zamieszczonym w Gazecie Polskiej.

20-22 września 2013 – Walne Zgromadzenie Europejskiego Stowarzyszenia Chorych na chorobę Parkinsona (EPDA)
20-22 września 2013 – Walne Zgromadzenie Europejskiego Stowarzyszenia Choroby Parkinsona (EPDA) odbyło się w Warszawie, w którym uczestniczyli przedstawiciele organizacji z 26 krajów. Jedynym polskim akcentem był udział przedstawicieli Mazowieckiego Stowarzyszenia Osób z Chorobą Parkinsona. Możliwość udziału tym spotkaniu (jako obserwatorzy) zawdzięczamy inicjatywie przewodniczącego norweskiej organizacji oraz serdeczności Zarządu EPDA

03 grudnia 2012 - Choroba Parkinsona dotyczy również młodych ludzi?
Choroba zazwyczaj ujawnia się pomiędzy 40 a 60 rokiem życia i chorują na nią częściej mężczyźni niż kobiety. Jednak lekarze coraz częściej diagnozują chorobę Parkinsona u osób, które są znacznie młodsze, nie przekroczyły nawet 20 roku życia.

13 lutego 20102 r. - Konferencja pt. „Opieka nad osobami niesamodzielnymi w Polsce – potrzeba zmian”
zorganizowana przez Komisję Rodziny i Polityki Społecznej Senatu RP i jej przewodniczącego senatora Mieczysława Augustyna - krótka informacja przygotowana przez naszych członków

25 stycznia 2013 Projekt " Parkinson" z Ursynowa do Wawra
Projekt jak choroba rozwija się powoli - Ośrodek dziennego pobytu dla osób z chorobą Parkinsona w końcu otwarty. W styczniu 2011 r. zaczęło się na Ursynowie - tam miał powstać ośrodek dziennego pobytu, by po różnych perypetiach rozpocząć w styczniu 2013 r. działanośc na Wawrze.

Mazowieckie Stowarzyszenie na YOU TUBE
Dzięki uprzejmości Dyrekcji Szpitala MSW przy ul. Wołoskiej 137 w Warszawie jesienią 2011 r. nakręcono film z wypowiedziami członków naszego Stowarzyszenia o chorobie, o Stowarzyszeniu

list do Ministra Zdrowia dotyczący odpłatności za leki na chorobę Parkinsona
Zarząd Stowarzyszenia przekazał 28 lutego br. list do Ministra Zdrowia dotyczący odpłatności za leki na chorobę Parkinsona po 1 stycznia 2012 r.; tekst listu zamieszczamy w podstronie \"Listy od chorych\"

Co się należy chorym na Parkinsona
W Polsce żyje 80 tysięcy osób ze zdiagnozowaną chorobą Parkinsona. Chorych bez diagnozy może być dwukrotnie więcej. Jaka pomoc przysługuje im i ich rodzinom?

Archidiecezja Warszawska - Komunikaty Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego (31 maja 2011) - pkt. 5
Mazowieckie Stowarzyszenie Osób z Chorobą Parkinsona zwróciło się z prośbą do Księży Proboszczów o umieszczenie ich apelu oraz rozdanie ulotek z informacją o tej chorobie parafianom.

Fundacja "Żyć z chorobą Parkinsona"
Fundacja Żyć z chorobą Parkinsona

©2019 Mazowieckie Stowarzyszenie Osób z Chorobą Parkinsona        powered by ParkinsonFundacja.pl