Z życia Stowarzyszenia Spotkania Integracyjne
   Spotkania  integracyjne
 
Chorych i ich bliskich zapraszamy - wstąpcie do Stowarzyszenia

będąc z nami macie okazję do
 

wspólnych spotkań  integrujących  chorych i opiekunów
(kliknij by sprawdzić termin)
 Wszystkich, którzy mogą wesprzeć nas finansowo,
bardzo prosimy o przekazanie darowizny na nasze konto:


 Pekao S.A.       29 1240 6319 1111 0000 4778 1379  


Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych* na Ochocie


IMG_20200227_151801.jpg

27 lutego 2020 r. obchodzony był po raz pierwszy na Ochocie Światowy Dzień NGO (pol. organizacji pozarządowych). Mimo obaw o atak koronawirusa w Środowiskowym Domu Samopomocy „Pod Skrzydłami”, ul. Grójecka 109, zgromadzili się licznie: przedstawiciele Zarządu Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy, reprezentanci kilku wydziałów Urzędu Dzielnicy Ochota, prezydium Dzielnicowej Komisji Dialogu Społecznego oraz wielu organizacji pozarządowych działających na terenie dzielnicy. Obecni byli również Ewa Dobrowolska i Zdzisław Kowal reprezentujący Mazowieckie Stowarzyszenie Osób z Chorobą Parkinsona. 

IMG_20200227_155640.jpg

Święto miało na celu przybliżenie i omówienie dotychczasowej współpracy Urzędu Dzielnicy z organizacjami, wymianę doświadczeń  w tym zakresie, zgłaszanie wniosków, zadawanie pytań i szukanie odpowiedzi oraz przedstawienie planów na przyszłość.

Rozmowy i omawianie tematów odbywało się podczas wspólnego przygotowywania posiłku i późniejszego konsumowania własnoręcznie zrobionej pizzy. Inicjatorzy spotkania: Naczelnik oraz pracownicy Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Dzielnicy zapewnili składniki do wypieku pizzy i słodko-słonych przekąsek z ciasta francuskiego. Czas upłynął dość szybko, nie sposób było poznać wszystkich osobiście, jednakże mamy nadzieję, że nawiązane znajomości przetrwają do następnego święta.

Relację z wydarzenia przygotował: Zdzisław Kowal

*Światowy Dzień NGO ma na celu zainspirowanie ludzi do aktywniejszego zaangażowania się w organizacje pozarządowe i zachęcanie do większej symbiozy między organizacjami pozarządowymi oraz sektorem publicznym i prywatnym. To święto ma na celu edukowanie osób z całego świata na temat organizacji pozarządowych i ich wpływu. Daje okazję do uczczenia i zapamiętania założycieli organizacji pozarządowych, jak również ich pracowników, wolontariuszy, członków i sympatyków.

 

Z życia Stowarzyszenia Spotkania Integracyjne
   Spotkania  integracyjne
 

Wigilia Pod Skrzydłami" - 2019

    Jeden jest wieczór

Zaledwie pierwsza gwiazda

błyśnie w mroku, a w izbę wsączy się

cichy zmierzch zimy – radośc jest w

oczach naszych, w sercach spokój,

gdy się przy wilii opłatkiem dzielimy…

                                        ......................……………. 

frag. wiersza Henryka Zbierzchowskiego 

Uroczyste Spotkanie Opłatkowe w czwartek 12 grudnia 2019 roku w ŚDS Pod Skrzydłami" zakończyło cykl integracyjnych spotkań naszego Stowarzyszenia w bieżącym roku.

 Tym, którzy mieli okazję łamać się opłatkiem oraz wszystkim, którzy są w stowarzyszeniu, a także  naszym sympatykom:

ŻYCZYMY RADOSNYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA, SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU, DUŻO ZDROWIA I DUŻO SIŁ!

OPIEKUNOM  tym w rodzinie, jak i zawodowcom życzymy, by ich zasób wyrozumienia, cierpliwości, uczucia, a także czułej kochającej troski mógł stale być uzupełniany i zwiększany.

Zarząd MSOzChP ,

********************************************
©2021 Mazowieckie Stowarzyszenie Osób z Chorobą Parkinsona        powered by ParkinsonFundacja.pl